لطفا بیشتر توضیح بدید …

کتاب غول فرزندت را رام کن درباره چیه و  اصلا همدلی با فرزندان یعنی چی؟

می‌خواهید بدانید همدلی چیست؟

پس اول برویم سراغ تعریف…. برای همدلی تعاریف زیادی وجود دارد ولی من تعریف زیر از همدلی را خیلی بیشتر می پسندم:

وقتی تصمیم به فرزند دار شدن گرفتم…

به یاد دارم وقتی تصمیم به فرزند دار شدن گرفتم، مطمئن بودم که هرگز چنین رفتارهایی با فرزندم نخواهم کرد.

مطالعه می‌کردم تا بتوانم در ارتباط با فرزندم ماهرانه رفتار کنم. اما موضوع به این سادگی‌ها نبود. وقتی خسته بودم یا ناراحت، عصبانی یا نگران و به هر دلیلی حال دلم خوب نبودT کلمات نهادینه‌شده سرزنش و تحقیر و یا انکارِ احساس، مانند رگبار از دهانم خارج می‌شد. انگار هیچ اختیاری از خود نداشتم.

آرزو می‌کردم که ای کاش این کلمات جزء زبان مادری من نبودند. هنوز جمله‌ام را تمام نکرده بودم، عذاب وجدان شدیدی در خود احساس می‌کردم اما هر بار به خودم می‌گفتم: من ازنظر وقت در مضیقه نیستم، شاید فوراً تغییر نکنم اما آن‌قدر خودم را در معرض آموزش‌های خوب قرار می‌دهم و مرتب خودم را ارزیابی خواهم کرد تا آن واکنش‌های غیرارادی و پاسخ‌های ناآگاهانه از من سر نزند.

همدلی زیربنای هر ارتباطی

نتیجه شش سال تحقیق و پژوهش در زمینه ارتباطات و به خصوص ارتباط با کودکان مرا به این نتیجه رساند که همدلی زیربنا و اساس هر ارتباطی است. هرچه ارتباطی برای ما مهم تر باشد، نقش همدلی در آن پررنگ تر میشود. در ارتباط با کودکان اموضوع همدلی اهمیت دو چندان دارد و بسیاری از مسائل و جر و بحث های ما با فرزندانمان، با یادگیری مهارت همدلی به کلی از بین می رود. و ما میتوانیم از ارتباط با فرزندمان بیشتر و بیشتر لذت ببریم.

چرا همدلی با فرزندان مهم است؟

از طرفی افرادی که مرا از نزدیک میشناختند و یا در کارگاههای من شرکت کرده بودند، دائما از من می پرسیدند چگونه میتوانی این همه با فرزندت هم احساس باشی و او را درک کنی. یا برخی از افراد که به هر دلیلی امکان شرکت در کارگاههای مرا نداشتند دائما درخواست داشتند تا در این باره بیشتر بیاموزند. اینها، همه و همه مقدمات نوشتن کتاب الکترونیکی غول فرزندت را رام کن را فراهم کرد…

کتاب الکترونیکی یعنی چی…؟

کتاب الکترونیکی کتابی است که برای گوشی موبایل، لبتاب، تبلت یا کامپیوتر شما طراحی شده و شما برای خواندن این کتاب نیاز به نرم افزار یا امکانات خاصی ندارید. کافیست فایل را دانلود کنید و در کمترین زمان آنرا مطالعه کنید. این کتاب در تعداد صفحات کم تهیه شده و حداکثر بیست دقیقه وقت شما را برای خواندن میگیرد.

ممنون که تلاش میکنید آگاهانه مادری/پدری کنید و دنیا را به جای امن تر و زیباتری برای زندگی تبدیل کنید.

نویسنده : درنا شریفی