بهترین کتاب تربیت کودک چیست؟ + معرفی 7 کتاب علمی و کاملاً معتبر

عکس همایش یا کارگاه باشه

دعوت به سخنرانی

شما می‌توانید به جای مطالعه متن زیر، با شماره ###########  تماس بگیرید و توضیحات دقیق‌تری را دریافت کنید

فرم دعوت به سخنرانی

 

از این که علاقه مندید تا مباحث آموزشی فرزندپروری و تربیت فرزند در شهر و یا مجموعه خود منتقل کنید از شما متشکریم و امیدواریم که بتوانیم با همکاری بسیار دقیق و حرفه‌ای با یکدیگر برنامه‌ای فوق‌العاده پیش رو داشته باشیم.

به منظور افزایش کیفیت برنامه لطفاً این صفحه را بسیار دقیق مطالعه بفرمایید.

چه برنامه‌ای مناسب من است؟

پیش از هرچیز لازم است با سبک‌های مختلف برگزاری برنامه‌ها آشنا شوید تا در صورت لزوم بتوانید بهترین و متناسب‌‌‌ترین حالت برای شرایط خود را انتخاب نمایید.

برنامه‌های غیر حضوری و از طریق اینترنت و کوتاه مدت. روشی مناسب برای کاهش هزینه‌ها و موضوعاتی که نیاز به تمرین کمتری دارند.

روشی مناسب برای تعداد مخاطبان کم و به صورت کاملاً عملی. معمولاً در زمان یک و دو روز توصیه می‌شود

کنفرانس معمولاً برای تعداد زیادی از مخاطبان کاربرد دارد و گزینه مناسبی برای ثبت نام در کارگاه‌ها می‌باشد

دوره‌ها در حقیقت کارگاه‌های و برنامه‌های کاملاً عملی هستند که به صورت چند جلسه‌ای برگزار می‌شوند.

درنا شریفی کیست؟

خدماتی از طرف مجموعه ما ارائه می‌شود

چطوری درخواست خود را ارسال کنیم؟

راه اول:

راه دوم:

شما می‌توانیدبا شماره ########  تماس بگیرید و توضیحات دقیق‌تری را دریافت کنید.

بهترین کتاب تربیت کودک چیست؟

بهترین کتاب تربیت کودک چیست؟

سرفصل های اصلی این مطلب:

اگر شما هم والدین کودکان هستید، آیا همیشه در جستجوی بهترین راه برای تربیت و پرورش کودکان خود هستید؟ آیا همواره دنبال منابع معتبر و علمی برای آموزش دیدن در این زمینه می‌گردید؟ دوست دارید چند مورد از بهترین کتاب تربیت کودک را یکجا ببینید؟

یکی از بهترین و موثرترین راه‌ها برای بهبود مهارت‌های والدین، خواندن کتاب در مورد تربیت فرزند است.

در این مقاله به معرفی شش کتاب علمی و کاملاً معتبر در زمینه تربیت کودک می‌پردازیم. این کتاب‌ها با ارائه دستورالعمل‌ها و راهکارها و تجاربی که بر پایه تحقیقات علمی استوار است، به شما بهترین ابزارها و راهنمایی‌ها را برای پرورش و تربیت کودکانتان ارائه می‌دهند.

در این مقاله، با بهترین کتاب‌های تربیتی آشنا خواهید شد و می‌توانید از منابع برتر و علمی در راه تربیت سالم و موفق فرزندانتان بهره‌مند شوید.

چرا برای تربیت کودکان، اول باید خودمان آموزش ببینیم؟

اهمیت مطالعه کتاب تربیت فرزند

به دلایل زیر، بهتر است همیشه یادگیری را در دستور کارمان به عنوان والدین قرار دهیم تا تربیت فرزند را به طور موثرتری پیش ببریم:

دلیل اول: چون شما یک الگوی قدرتمند هستید!

کودکان با مشاهده رفتار والدین خود یاد می‌گیرند. با آموزش و یادگیری، می‌توانید رفتار‌ها، ارزش‌ها و رویکردهای مثبتی را که می‌خواهید فرزندانتان اتخاذ کنند، الگوسازی کنید. چه نشان دادن همدلی باشد چه مهربانی، چه انعطاف‌پذیری و چه احترام به یکدیگر!

رفتارهای ما صدای بسیار بلندتری از کلمات و گفتارمان دارد…

دلیل دوم: درک چگونگی رشد کودک

اینکه کودکان چگونه رشد می‌کنند، به شما کمک می‌کند تا انتظارات واقع بینانه‌ای از فرزندانتان داشته باشید. درک اینکه در چه سنی کدام رفتار با کودک درست است، به شما این امکان را می‌دهد که راهنمایی و حمایت مناسب را انجام دهید و زمینه رشد و توسعه سالم فرزندان را مهیا کنید.

دلیل سوم: ارتباط مؤثر با فرزندان

آموزش و یادگیری، شما را به مهارت‌های ارتباطی مؤثر مجهز می‌کند که برای ایجاد روابط قوی والدین و فرزند ضروری است. توانایی برقراری ارتباط موثر، گوش دادن فعالانه و اظهارنظر آزادانه، یک محیط امن و پر از اعتماد برای کودکان شما ایجاد می‌کند که در آن احساس راحتی کرده و به شما اعتماد کامل پیدا می‌کند.

دلیل چهارم: مدیریت بهتر و قوی‌تر چالش‌ها

فرزندپروری بدون تردید، با چالش‌ها و شرایط سخت همراه است. آموزش خودمان، و مجهز شدنمان به ابزارهای مهارت‌های نرم، راهی موثر برای مدیریت چالش‌های احتمالی است.

دلیل پنجم: ترویج یادگیری زگهواره تا گور…!

با اولویت دادن به آموزش خودمان، ارزش یادگیری و رشد را به فرزندانمان نشان می‌دهیم. این کار، پایه و اساس عشق مادام‌العمر به یادگیری را در فرزندانمان ایجاد می‌کند و آن‌ها را تشویق می‌کند تا آموزش و پیشرفت شخصی را در طول زندگی خود دنبال کنند.

به طور کلی، آموزش خود، قبل از تربیت فرزندان، مهارت‌های فرزندپروری ما را افزایش می‌دهد، روابط ما را با فرزندانمان تقویت می‌کند و در نهایت به رفاه و رشد کلی آن‌ها کمک می‌کند.

معرفی هفت کتاب عالی در زمینه تربیت کودک که باید بخوانید!

همانطور که بالاتر خواندید، آموزش دائمی برای والدین جهت رشد و تربیت کودکان ضروری است. اما چه منابعی وجود دارد؟ یافتن منابع قابل اعتماد و علمی می‌تواند برای والدین و مربیان یک کار سخت باشد. خوشبختانه، گنجینه‌ای از کتاب‌ها وجود دارد که مطالب ارزشمندی را در مورد پرورش و تربیت کودکان ارائه می‌دهند. این چند کتاب طیف متنوعی از موضوعات ضروری برای تربیت فرزند را شامل مب‌شود.

این مجموعه کتاب در مورد تربیت فرزندان تقدیم به شما:

1_ کتاب تربیت بدون قشقرق (بدون فریاد)

نویسنده کتاب کیست؟

دنیل جی سیگل، تینا پین برایسن این کتاب را نوشته‌اند و شادی حامدی آزاد آن را از طریق نشر نون به فارسی برگردانده است.

چرا کتاب خوبی است؟

در کتاب تربیت بدون قشقرق، دنیل جی سیگل و تینا پین برایسون به شما رویکردی تازه و کارآمد را برای مواجهه با بدرفتاری‌های کودکانتان معرفی می‌کنند. این کتاب با بازنگری در تربیت کودکان، مراحل تکامل مغز، برقراری ارتباط موثر و برخورد منعطف در عین قاطع بودن، شما را در راه بهبود روابط با فرزندانتان به پیش می‌برد. با خواندن این کتاب، می‌توانید نگرش خود را نسبت به تربیت کودکان تغییر دهید و موقعیت‌های دشوار زندگی را به فرصت‌هایی برای ارتباط معنادار با فرزندانتان تبدیل کنید.

از کجا تهیه کنیم و نکات بیشتر در مورد کتاب!

می‌توانید کتاب تربیت کودکان بدون قشقرق را از لینک‌های زیر تهیه کنید و در مورد آن بیشتر بخوانید:

خرید کتاب تربیت بدون قشقرق از کتابراه

خرید کتاب تربیت بدون قشقرق از 30 بوک

2_ کتاب صد نکته تربیتی درباره کودکان

نویسنده کتاب کیست؟

این کتاب را محمد مجدیان نوشته و انتشارات آزمون یار پویا آن را منتشر کرده است.

چرا کتاب خوبی است و از کجا تهیه کنیم؟کتاب صد نکته تربیت کودکان

کتاب صد نکته تربیتی درباره کودکان، نوشته‌ی محمد مجدیان، یک راهنمای کوتاه و کارآمد برای والدین است که به دنبال روش‌هایی موثر برای تربیت کودکانشان هستند. این کتاب با ارائه‌ی نکات عملی و علمی، به والدین کمک می‌کند تا مهارت‌های لازم برای مدیریت روابط خانوادگی و تربیت کودکان را بیاموزند. از مباحثی چون ایجاد محیط سالم خانوادگی تا مهارت‌های ارتباطی و توجه به نیازهای عاطفی کودکان، این کتاب پوشش گسترده‌ای در بر دارد و به والدین راهنمایی می‌کند تا روابط خوبی با فرزندان خود برقرار کنند و آن‌ها را با استفاده از تکنیک‌های رشد و توسعه سالم تربیت کنند.

از کجا تهیه کنیم و نکات بیشتر در مورد کتاب!

می‌توانید کتاب صد نکته تربیتی درباره کودکان را از لینک‌های زیر تهیه کنید و در مورد آن بیشتر بخوانید:

معرفی و خرید صد نکته تربیتی درباره کودک از کتابراه

معرفی و خرید کتاب صد نکته تربیتی درباره کودک از طاقچه

3_ کتاب علیه تربیت فرزند

نویسنده کتاب کیست؟

نویسنده کتاب علیه تربیت فرزند، آلیسون گوپنیک است و این کتاب را مینا قاجارگر ترجمه و توسط انتشارات ترجمان علوم انسانی به چاپ رسانده است.

چرا کتاب خوبی است؟

در کتاب “علیه تربیت فرزند”، آلیسون گوپنیک به والدین توصیه می‌کند که به عنوان باغبان، به جای نقش نجار، فرزندان خود را رشد داده و پرورش دهند. این کتاب به بررسی تفاوت‌های والدگری و والد بودن، پارادوکس‌های والدین و روابط بین والد و فرزند می‌پردازد و از منظر علمی، فلسفی، روانشناسی و سیاسی مفهوم والدگری را بررسی می‌کند.

از کجا تهیه کنیم؟

معرفی و خرید کتاب علیه تربیت فرزند از فیدیبو

معرفی، خرید و دانلود کتاب علیه تربیت فرزند از کتابراه

4_ کتاب چگونه فرزندان موفقی پرورش دهیم

نویسنده کتاب کیست؟

نویسنده این کتاب در مورد تربیت فرزندان، پائول تاف و مترجم آن فریده همتی است. این کتاب را نشر لیوسا منتشر کرده است.

چرا کتاب خوبی است؟

کتاب “چگونه فرزندان موفقی پرورش دهیم” اثری از پائول تاف است که به سؤالی مهم می‌پردازد: چرا برخی کودکان موفق و برخی دیگر دچار شکست‌های پی‌درپی می‌شوند؟

در این کتاب، تاف با روایت داستان‌های معلمانی که به وسیله روش‌های منحصربه‌فرد موفق به تغییر سرنوشت دانش‌آموزانشان شده‌اند، مهم‌ترین متد‌ها را به شیوه‌ای ساده و عملی برای خوانندگان ارائه می‌دهد.

این کتاب به طور عمیق و امیدبخش به بررسی ارتباط بین استرس دوران کودکی و موفقیت در زندگی پرداخته شده و نشان داده شده است که با حمایت مناسب، کودکان می‌توانند در هر شرایطی به دستاوردهای شگفت‌انگیزی دست یابند.

از کجا تهیه کنیم؟

معرفی و خرید کتاب چگونه فرزندان موفقی پرورش دهیم از فیدیبو

معرفی، خرید و دانلود کتاب چگونه فرزندان موفقی پرورش دهیم از کتابراه

5_ کتاب ۵۰ کار خطرناکی که باید اجازه داد بچه‌ها انجام دهند

نویسنده کتاب کیست؟

گور تولی و جودی اشپیگلر و ترجمه این کتاب هم بر عهده مرجان فرجی است. ناشر این کتاب عالی هم انتشارات جوانه رشد است.

چرا کتاب خوبی است؟کتاب 50 کار خطرناکی که باید اجازه داد بچه‌ها انجام دهند

در کتاب “۵۰ کار خطرناک که باید اجازه داد بچه‌ها انجام دهند”، نویسنده به شما توصیه می‌کند که فعالیت‌ها و کارهایی که ممکن است به نظر برای بچه‌ها یا حتی برای هر فردی خطرناک به نظر بیایند را به آن‌ها اجازه دهید انجام دهند. این فعالیت‌ها فرصت‌هایی برای آموختن، کشف و مواجهه با جهان را برای فرزندانتان فراهم و کودکان را به افراد پرسشگر، کنجکاو، آزمایشگر و متفکر تبدیل می‌کنند.

این کتاب از همه‌ی شما دعوت می‌کند که با جسارت و بازبینی موقعیت‌ها، اجازه امتحان این کارها را به بچه‌ها داده تا به دنبال تجربیات تازه و جذاب بروند.

برای شما که والد هستید، این می‌تواند یک فرصت باشد تا به بچه‌هایتان فرصت پرواز بدهید.

از کجا تهیه کنیم؟

معرفی و خرید کتاب 50 کار خطرناکی که باید اجازه داد بچه‌ها انجام دهند از جیحون

معرفی و خرید کتاب 50 کار خطرناکی که باید اجازه داد بچه‌ها انجام دهند از یکتامهر

6_ کتاب به بچه‌ها گفتن، از بچه‌ها شنیدن

نویسنده کتاب کیست؟

نویسندگان این کتاب ارزشمند، ادل فیبر و ایلین مزلیش و مترجم این کتاب مریم نیک پور است که انتشارات آتیسا آن را منتشر کرده است.

چرا کتاب خوبی است؟

کتاب “به بچه‌ها گفتن، از بچه‌ها شنیدن” به طرز ساده و کوتاهی به والدین نکات مهم در ارتباط با فرزندان خود را آموزش می‌دهد.

این کتاب تأکید می‌کند که گفت‌وگو باید دوسویه باشد؛ به این معنا که تنها والدین نباید صحبت کنند بلکه به فرزندانشان هم باید به دقت و به صورت کاملاً فعالانه گوش کنند.

با توجه به نکات کوچک اما کارآمد این کتاب، والدین می‌توانند مهارت‌های ارتباطی خود را بهبود بخشند و روابط سالم‌تری با فرزندانشان برقرار کنند.

کودکان شما به شما فرصت‌های زیادی داده‌اند تا مهارت گوش‌دادن فعالانه را توسط آنان تمرین کنید. وقتی کودکان به مشکلی برمی‌خورند، معمولاً با صدای بلند و واضح به شما اطلاع می‌دهند.

زندگی با بچه‌ها مثل تماشای یک نمایش است؛ یک اسباب‌بازی گمشده، یک اصلاح کوتاه مو، تکمیل تکالیف مدرسه، گرسنگی و یا دعوا و بحث با خواهر و برادر، می‌تواند فرصت‌هایی برای شنیدن بچه‌ها باشد.

از کجا تهیه کنیم؟

معرفی و خرید کتاب به بچه ها گفتن، از بچه ها شنیدن از طاقچه

معرفی و خرید کتاب به بچه ها گفتن، از بچه ها شنیدن از فیدیبو

7_ کتاب راهنمای کامل والدین (جلد اول و دوم)

نویسنده کتاب کیست؟

نویسنده این کتاب فوق‌العاده، رابین گلداستین، جنت گالانن هستند و انتشارات صابرین آن را منتشر کرده است. مترجم این کتاب هم مینا اخباری آزاد است.

چرا کتاب خوبی است؟

“راهنمای کامل والدین” نوشته دکتر رابین گلدِاستین و جَنت گالانت، به سوالات شایع والدین در جلد یک از بدو تولد تا پنج سالگی و در جلد دو از دوره شش تا نه سالگی پاسخ می‌دهد.

از کجا تهیه کنیم؟

معرفی و خرید کتاب راهنمای کامل والدین از فیدیبو

معرفی و خرید کتاب راهنمای کامل والدین از ایران کتاب

معرفی چند مقاله خوب در مورد فرزندپروری در وب سایت سلام آگاهی

با جمعی از بهترین نویسندگان تلاش می‌کنیم محتوا و مقالات مفید و موثر و کاربردی‌ای در زمینه تربیت فرزند برایتان آماده و منتشر کنیم. نویسندگان ما با بررسی تازه‌ترین مطالب علمی و پژوهشی در وب سایت‌های معتبر خارجی، همواره سعی می‌کنند کیفیت مقالات را ارتقا دهند.

در اینجا برخی از مهم‌ترین مقالات منتشر شده در وب سایت سلام آگاهی را در زمینه تربیت فرزند می‌خوانیم:

کلام آخر

در این مقاله تلاشمان بر این بود که بهترین کتاب‌های مرتبط با تربیت فرزند را که به فارسی ترجمه شده و جزو منابع معتبر است، معرفی کنیم. می‌دانیم که تربیت فرزند، مسئولیتی دشار و پرچالش است، با این حال، شما را دعوت می‌کنیم که با صبوری، صبر و حوصله و همچنین آموزش و یادگیری مداوم و پیوسته، این کار مهم را انجام دهید.

به یاد داشته باشید که شما در حال تربیت یک انسان هستید و این، یکی از مهم‌ترین مسئولیت‌های بشر است؛ امیدواریم در این مسیر لذت‌بخش و البته سخت، موفق باشید…

 

Hidden
نظرات شما

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Array

جان، فرصت محدوده!

می‌خوای فرزندت شاد و حرف‌گوش‌کن باشه؟

همین حالا دوره پدر مادر حرفه‌ای رو با ۳۰٪ تخفیف تهیه کن!

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
مهلت استفاده از تخفیف ه به پایان رسید

تا پایان تخفیف

اطلاعات حساب موسسه

شماره حساب

8794813727

شماره کارت

6104337442149397

شماره شبا

IR390120000000008794813727

بانک ملت بنام درنا شریفی

با تر بیت فرزندت چالش داری؟

فکر می‌کنی والد خوبی نیستی؟

نه! تو بهترین والد دنیایی ❤

اگر فقط آموزش ببینی!

من بهت یاد می‌دم بهترین رفیق و والد برای فرزندت باشی.

.